Trening umiejętności społecznych skutecznie wesprze Twoje dziecko w rozwoju socjalnym

Czy Twoje dziecko ma trudności w relacjach z rówieśnikami? Jest zamknięte w sobie, nieśmiałe, a nawiązywanie relacji jest dla niego źródłem napięcia i stresu? Czujesz, że ma niską samoocenę lub wyrażanie swoich uczuć, emocji i potrzeb stanowi dla niego wyzwanie, a jego reakcje i zachowania wydają Ci się czasami mało akceptowalne? Masz wrażenie, że w jego wieku powinno być już na wyższym poziomie socjalizacji? 

Twoje dziecko może potrzebować treningu umiejętności społecznych – umów się na konsultację z nami: telefonicznie: 696 999 961 lub mailowo: kontakt@akademia-relacji.com

Dlaczego Umiejętności Społeczne są Tak Ważne?

Niewątpliwie, w dzisiejszym świecie, pełnym wyzwań i ciągłych zmian, zdolność do efektywnej komunikacji oraz budowania zdrowych relacji społecznych jest kluczowa do osiągnięcia osobistego i zawodowego sukcesu. Brak rozwiniętych umiejętności społecznych w dzieciństwie i młodości może prowadzić do poważniejszych konsekwencji w dorosłym życiu, np. trudności w znalezieniu pracy, budowaniu trwałych relacji czy po prostu w codziennym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Dalej, dzieci, które mają trudności w nawiązywaniu relacji nie czują się pewnie w interakcjach społecznych, często mogą doświadczać lęków, niskiej samooceny i problemów z koncentracją, co wpływa na ich wyniki w szkole i późniejsze życie zawodowe.

Czym jest trening umiejętności społecznych?

Trening umiejętności społecznych TUS ma za zadanie kształtować kompetencje społeczne. Uczestnicy TUS uczą się funkcjonowania społecznego, skutecznej komunikacji, rozwiązywania konfliktów, współpracy z rówieśnikami i budowania zdrowych relacji. Nauczą się wyrażać swoje myśli i uczucia w konstruktywny sposób oraz stać się dobrymi słuchaczami. Dzięki temu zwiększą swoją pewność siebie i zdolność radzenia sobie z trudnymi emocjami. Dodatkowo, dzieci udoskonalają umiejętności prospołeczne poprzez zabawę, odgrywanie ról, gry i inne ciekawe dla nich metody pracy. 

TUS w poradni psychologiczno-pedagogicznej Akademia Relacji w Rzeszowie

Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży w poradni psychologiczno-pedagogicznej Akademia Relacji w Rzeszowie to atrakcyjne i energiczne indywidualne oraz grupowe zajęcia terapeutyczne :). W ich trakcie każdy Uczestnik uzyskuje umiejętności, kompetencje i wiedzę społeczną oraz uczy się optymalizowania zachowań społecznych: zastępowania dotychczasowych reakcji innymi – akceptowanymi, bardziej adekwatnymi, a także uczy się jak radzić sobie ze złością i innymi nieprzyjemnymi emocjami, jak zminimalizować doświadczane w sytuacjach społecznych napięcia, dzięki czemu podnosi swoją samoocenę. Nasz program treningu umiejętności społecznych odbywa się w przyjaznej, ciepłej atmosferze, która sprzyja nawiązywaniu nowych przyjaźni i odkrywaniu nowych umiejętności. Pozwala to pomóc dziecku kształtować pozytywną przyszłość i poczuć się pewniej w otaczającym go świecie. Co więcej, każdy rodzic może liczyć na nasze wsparcie i informację zwrotną co do postępów ich dziecka. Nasi specjaliści udzielają wskazówek i porad w zakresie dalszego wspierania rozwoju społecznego w domu. 

Dla kogo TUS?

Nasz program jest otwarty dla wszystkich dzieci, które mogą potrzebować wsparcia w rozwijaniu umiejętności społecznych. Prowadzimy różne grupy wiekowe, również dzieci w wieku przedszkolnym. Co więcej, sam program jest tak dostosowany, by był wciągającym i skutecznym doświadczeniem edukacyjnym.

 • dla dzieci z problemami w nawiązywaniu nowych znajomości?
 • dla dzieci unikających kontaktów z innymi?
 • dla dzieci nie potrafiących bawić się w grupie?
 • dla dzieci nie potrafiących odnaleźć się w szkole?
 • dla dzieci nie akceptowanych przez grupę rówieśniczą?
 • dla dzieci mających opory przed wystąpieniami publicznymi?
 • dla dzieci skrytych i nie uzewnętrzniających swoich możliwości?
 • dla dzieci niepewnych siebie

Kto prowadzi grupy TUS?

W Akademii Relacji w Rzeszowie dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług. Realizowanie spotkań TUS, to nasza pasja. Terapeutami prowadzącymi grupy TUS są psychologowie oraz certyfikowani terapeuci umiejętności społecznych z wieloletnim doświadczeniem

Trening umiejętności społecznych (TUS) jest nadzorowany przez doświadczonych profesjonalistów, którzy zapewniają każdemu dziecku bezpieczne i wspierające środowisko. 

Przesłanie

Akademia Relacji, to nie tylko poradnia psychologiczno- pedagogiczna, to społeczność ludzi, którzy ŁAGODNIE, ALE STANOWCZO I BEZ LĘKU budzą w uczestnikach samoświadomość: „DAM RADĘ!”, „UDA MI SIĘ!”.  

Jak wyglądają zajęcia z TUS?

Zajęcia odbywają się w formie zajęć indywidualnych lub w stałej grupie rówieśniczej (max 6 osób).

Zajęcia grupowe prowadzi 2 terapeutów.

Co się robi na zajęciach TUS?

Technikami pracy grupy są: modelowanie, odgrywanie scenek, dialogi, zabawy integracyjne, techniki socjoterapeutyczne, zadanie do wykonania we własnym środowisku każdego uczestnika.

W czasie intensywnych obostrzeń w pandemii prowadzimy zajęcia drogą ON- LINE na najwyższej jakości platformach z możliwością pełnej interakcji. Ponadto opracowujemy filmy, konkursy, wyzwania motywujące naszych podopiecznych do podejmowania kontaktów społecznych. 

Trening umiejętności społecznych TUS Rzeszów - Akademia Relacji

Jak zapisać Dziecko na Trening Umiejętności Społecznych?

Zgłoszenia przyjmujemy: telefonicznie: 696 999 961 oraz mailowo: kontakt@akademia-relacji.com

Na początku umawiamy się na pierwsze spotkanie: Rodzic – Dziecko – Terapeuta. Następnie, na podstawie wywiadu i obserwacji dziecka kwalifikujemy je do grupy terapeutycznej TUS.

Zachęcamy do zadawania pytań i serdecznie zapraszamy! ????

Zależy ci, aby twoje dziecko rozwijało skrzydła w zakresie kompetencji społecznych?

Na szych spotkaniach dziecko nauczy się:

 • nawiązywać nowe znajomości i bawić się w grupie
 • budować motywację
 • poznawać swoje mocne i słabe strony
 • nabierać pewności siebie

Naszymi terapeutami są psychologowie oraz certyfikowani terapeuci umiejętności społecznych z wieloletnim doświadczeniem.

Zajęcia prowadzimy w formie zajęć indywidualnych lub stałej grupie rówieśniczej.

Postaw na przyszłość swojego dziecka i umów się na pierwsze spotkanie ????

Kontakt:

???? 696 999 961

???? kontakt@akademia-relacji.com