TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Atrakcyjne, energiczne, indywidualne oraz grupowe zajęcia terapeutyczne :), w trakcie których Uczestnik: uzyskuje umiejętności, kompetencje i wiedzę społeczną; uczy się optymalizowania zachowań społecznych, zastępowania dotychczasowych zachowań innymi- akceptowalnymi, bardziej adekwatnymi; uczy się jak radzić sobie ze złością i innymi nieprzyjemnymi emocjami, jak zminimalizować doświadczane w sytuacjach społecznych napięcia; podnosi swoją samoocenę.

Dla kogo TUS?

  • dla dzieci z problemami w nawiązywaniu nowych znajomości?
  • dla dzieci unikających kontaktów z innymi?
  • dla dzieci nie potrafiących bawić się w grupie?
  • dla dzieci nie potrafiących odnaleźć się w szkole?
  • dla dzieci nie akceptowanych przez grupę rówieśniczą?
  • dla dzieci mających opory przed wystąpieniami publicznymi?
  • dla dzieci skrytych i nie uzewnętrzniających swoich możliwości?
  • dla dzieci niepewnych siebie

Kto prowadzi grupy TUS?

W Akademii Relacji dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług. Realizowanie spotkań TUS, to nasza pasja. Terapeutami prowadzącymi grupy TUS są psychologowie oraz certyfikowani terapeuci umiejętności społecznych z wieloletnim doświadczeniem.

Przesłanie

Akademia Relacji, to nie tylko poradnia psychologiczno- pedagogiczna, to społeczność ludzi, którzy ŁAGODNIE, ALE STANOWCZO I BEZ LĘKU budzą w uczestnikach samoświadomość: „DAM RADĘ!”, „UDA MI SIĘ!”.  

Jak wyglądają zajęcia z TUS?

Trening umiejętności społecznych odbywa się w formie zajęć indywidualnych lub w stałej grupie rówieśniczej (max 6 osób).

Zajęcia grupowe prowadzone są przez 2 terapeutów.

Technikami pracy grupy są: modelowanie, odgrywanie scenek, dialogi, zabawy integracyjne, techniki socjoterapeutyczne, zadanie do wykonania we własnym środowisku każdego uczestnika. W czasie intensywnych obostrzeń w pandemii zajęcia są prowadzone drogą ON- LINE na najwyższej jakości platformach z możliwością pełnej interakcji. Ponadto opracowujemy filmy, konkursy, wyzwania motywujące naszych podopiecznych do podejmowania kontaktów społecznych. 

Jak zapisać Dziecko na Trening Umiejętności Społecznych?

Zgłoszenia przyjmujemy: telefonicznie: 696 999 961 oraz mailowo: kontakt@akademia-relacji.com

Umawiamy się na pierwsze spotkanie: Rodzic – Dziecko – Terapeuta, po którym na podstawie wywiadu i obserwacji dziecka kwalifikujemy je do grupy terapeutycznej TUS.

Serdecznie zapraszamy! 🙂